Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


http://anime-color.forumz.ro/forum
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ChatChat  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Antrenament- medic ninja.

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 09:47

Dupa ce revine la lac, lacul caruia ii daduse viata, Addy se descalta si isi baga picioarele in apa calduta.
-Luy(numele lacului) ce zici? Ar trebui sa antrenez pe cineva? M-am super plictisit acasa! spuse ea in timp ce balansa picioarele prin apa lacului.
Un tentacul de apa se ridica in sus aoprindu-se in dreptul soarelui. Razele soarelui forma curcubee. In scurt timp, tentacului se transforma intr-o silueta feminina, curcubeele formate reprezentand rochia.
-Stapana! Se intampla ceva cu tine! spuse creatura din lac. Esti ca suprafata unui lac in timpul furtunii!
Addy isi indreapta privirea rece catre silueta feminina care se formase.
-Nu ti-am dat viata sa imi porti de grija. spuse Addy rece in timp ce isi ridica incet mana in sus strangand pumnul. Dupa ce inchide pumnul, tentaculul de apa se descompune total udamd-o pe Addy.
-Tsss... ce tampenile, se pare ca trebuie sa antrenez intr-un final.

ooc:;;) antrenez elev de academie, cine doreste sa posteze modul cum a dat de mine si alte detalii. Am deschis acest topic pentru ca m-a super plictisesc:-<
Sus In jos
nazrob

nazrob


Membru

Mesaje Mesaje : 78
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 32
Localizare Localizare : Baia Mare

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Bleach
Manga favorită Manga favorită : Bleach, Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 10:03

intr-un copac sta Apalki si ii urmari miscarile
-Hmm..se pare ca se antreneaza ..sunt curios sa vad cum isi dezvolta puterile
Apalki se apropie dar se rupe o creanga....
...spuuuffff..
Sus In jos
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 10:11

-Haaahh...? spuse ea in timp ce isi scoate picioarele din apa lacului.
-Luy! spuse ea pe un ton sever in timp ce se ridica in picioare si isi duce mana in rucsac.
-Cine-i acolo?
Sus In jos
nazrob

nazrob


Membru

Mesaje Mesaje : 78
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 32
Localizare Localizare : Baia Mare

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Bleach
Manga favorită Manga favorită : Bleach, Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 10:16

a..ce sa fac, ce sa ii zic........am gasit
-Aaa.. Buna , scuze ca team speriat doar cautam o niste flori ...^^
(ce prost is cautam flori in copac... sper sa nu se prinda -.-" )
Sus In jos
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 10:30

Addy isbucneste in ras dupa care isi ia mana de la rucsac.
-Credibila minciuna ta, norocul tau ca acel pom face flori in aceasta perioada a anului. Deci, cine esti? spuse ea in timp ce priveste cu coada ochiului suprafata apei.
Sus In jos
nazrob

nazrob


Membru

Mesaje Mesaje : 78
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 32
Localizare Localizare : Baia Mare

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Bleach
Manga favorită Manga favorită : Bleach, Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 10:41

-Jikan Apalki .eram doar in trecere..din cate am vazut se pare ce te antrenezi :-? ?
Sus In jos
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 10:44

-Uhhh... asteptam pe cineva sa vina... pe cineva pe cine sa antrenez. spuse ea in timp ce face o saritura aterizand pe suprafata apei fara sa lase vreo unda.
-Te cunosc, ai fost pe la spital, cu tipul ciudat din aka, esti un aka? Unde iti este pelerina?
Sus In jos
nazrob

nazrob


Membru

Mesaje Mesaje : 78
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 32
Localizare Localizare : Baia Mare

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Bleach
Manga favorită Manga favorită : Bleach, Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 10:54

am fost ranit, puterile mele sunt ,sa zicem ,in refacere, m-ai putea ajuta sa imi recapat cat de cat puterile si sa imi intru in forma
Sus In jos
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 10:57

-Uhhh... cred ca nu sti ce imi ceri. Sunt ninja al acestui sat iar tu unul dezertor, misiunea mea este sa te capturez iar tu imi ceri sa te ajut. Dragut! spuse ea in timp ce chicoteste si ochii ei isi transforma culoarea intr-un negru mat.
-Ce-i cu puterea ta? Ce a patit? spuse ea in timp ce il privea fara sa clipeasca.
Sus In jos
nazrob

nazrob


Membru

Mesaje Mesaje : 78
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 32
Localizare Localizare : Baia Mare

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Bleach
Manga favorită Manga favorită : Bleach, Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 11:14

am...is prost si am folosit o tehnica interzisa fara sa ma gandesc ,credeam ca va functiona dar nu a fost asa. Acum trebuie sa astept sa imi revin si sa pot refolosi tehnica cand e nevoie...pana atunci nu am ce sa fac..tot umblu de colo'n colo si astept sa imi revin ...


Ultima editare efectuata de catre nazrob in 2011-03-12, 11:22, editata de 1 ori
Sus In jos
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 11:18

"De fapt ai o "scurgere" de chakra, se pare ca tehnica asta ti-a cam distrus tot sistemul prin care circula chakra" isi spuse ea in gand in timp ce il privea cu aceiasi ochi negrii.
-Deci, esti dispus sa ai incredere in mine si sa re ajut? Iti asumi acest risc? spuse ea chicotind in timp ce statea pe suprafata lacului.
Sus In jos
nazrob

nazrob


Membru

Mesaje Mesaje : 78
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 32
Localizare Localizare : Baia Mare

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Bleach
Manga favorită Manga favorită : Bleach, Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 11:26

-De ce nu ...acum nu mai am nimic de pierdut...din clipa cand m-ai vazut daca vroiam sa nu fiu prins fugeam ..dar nu am facut asta .....felul cum vezi o persoana depinde chiar de aceea persoana ...daca s-ar lua lumea dupa spuse nu isi poate da seama cum e o persoana cu adevarat...
Sus In jos
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 11:28

-Tsss... ce teorie lunga. spuse ea in timp ce se deplaseaza in jumatatea lacului. Apropie-te, vino aici, pe suprafata apei! spuse ea in timp ce astepta in centrul lacului.
Sus In jos
nazrob

nazrob


Membru

Mesaje Mesaje : 78
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 32
Localizare Localizare : Baia Mare

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Bleach
Manga favorită Manga favorită : Bleach, Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 11:31

Aplaki face cativa pasi pe suprafata apei
-Ce bine credeam ca nu voi putea sa umblu pe a...
cade in apa...
Sus In jos
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 11:35

Un tentacul de apa il apuca pe baiat ridicandu-l in sus.
-Luy, calm! spuse Addy in timp ce isi canaliza chakra pentru a controla apa. Deci... incearca sa stai pe suprafata apei fara ajutorul meu. spuse Addy in timp ce tentaculul se retrage incet permitandu-i lui Aplaki sa se echilibreze.
-Apa de sub tine are un aspect gelitanos, iti permite sa stai mai usor decat pe o apa normala, acum, vreau sa iti canalizezi putin chakra pentu a reusi sa vad unde ai scurgerea. spuse Addy in timp ce globul ocular se transforma total in negru.
Sus In jos
nazrob

nazrob


Membru

Mesaje Mesaje : 78
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 32
Localizare Localizare : Baia Mare

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Bleach
Manga favorită Manga favorită : Bleach, Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 11:40

concentrare asta e cheia...cred ca voi reusi
-O mica intrebare , ochii ti s-au inegrit, de ce?
Sus In jos
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 11:42

-Uhhh... multe intrebari! Faci ce ti-am spus daca nu, poti pleca! spuse ea in timp ce nu il scapa pe baiat din priviri. Considera ca acesti ochi sunt un cadou primit de la un demon, stai linistit, acesti ochi sunt inofensivi.
Sus In jos
nazrob

nazrob


Membru

Mesaje Mesaje : 78
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 32
Localizare Localizare : Baia Mare

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Bleach
Manga favorită Manga favorită : Bleach, Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 11:47

-Bine..
Apalki ajunge in dreapta lui Addy se uita la ea si zambeste.
Sus In jos
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 11:50

Addy isi da jos rucsacul in timp ce il aseaza pe o masa formata din apa cauta in el un pergament in timp ce ii spune baiatului:
-Creeaza o tehnica, simpla, clone... orice usor care sa iti activeze chakra! spuse ea in timp ce tine in mana un pergament si il priveste atent in continuare cu ochii negrii.
Sus In jos
nazrob

nazrob


Membru

Mesaje Mesaje : 78
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 32
Localizare Localizare : Baia Mare

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Bleach
Manga favorită Manga favorită : Bleach, Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 11:56

-Ooook...sa incep.(desface o bratara de pe mana stanga)
"Fire ball jutsu".... e cam anemic :|..trebuie sa mai desfac o bratara....
Sus In jos
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 12:10

-Ce sunt acele bratari? intreaba Addy scurt in timp ce il privea.
Sus In jos
nazrob

nazrob


Membru

Mesaje Mesaje : 78
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 32
Localizare Localizare : Baia Mare

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Bleach
Manga favorită Manga favorită : Bleach, Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 12:15

-Sunt sigile care imi ascund puterea ...e chiar un antrenament bun...tatal meu lea pus pe mine am fost nevoit sa ma bazez doar pe taijutsu ca sa pot supravietui apoi am invatat cum sa le inlatur ...intrun fel tata ma ajutat dar m-a si blestemat in acelasi timp..
Sus In jos
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 12:23

Addy privea putin uimita toata scena.
-Hmmm... dragut tata ai avut! Mda, iti ofera o cantitate considerabila de chakra, doar ca nu ai invatat sa o folesesti, o risipesti intr-un mod prostesc, de fapt, dintr-un procesnt de 100% din chakra primita de la acele bratari tu folosesti cam... 60% iar restul... daca ai avea o lupta cu una ca mine, o poate absobi, si ca sa o poti vedea si tu, facem asa. spuse ea in timp ce pocneste din degete chakra lui se coloreaza in negru. Putea fi vizibila usor chakra pe care o folosea el si cea pe care Addy o absorbea.
-Deci... o lupta cu mine si esti in mare dezavantaj. Acele scurgeri de chakra... cam imposibil sa le stopez, din simplul motiv... tatal tau ti le-a facut cand ti-a pus bratarile, din pacate ori el ti le poate inchide ori... un jutsu de care eu nu am habar. spuse Addy in timp ce isi baga pergamentul pe care il scosese in rucsac si rucsacul in spate.
-Acestea fiind spuse, imi pare rau, nu te pot ajuta! sfatsi ea in timp ce un tentacul de apa ii dadea tarcoale baiatului asemeni unui caine care il adulmeca.
Sus In jos
nazrob

nazrob


Membru

Mesaje Mesaje : 78
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 32
Localizare Localizare : Baia Mare

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Bleach
Manga favorită Manga favorită : Bleach, Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 12:28

-hey, ce se intampla ?..tentaculul ala se uita urat la mine..
Sus In jos
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon112011-03-12, 12:35

Addy privea amuzata reactia baiatului.
-Sincer, sti ce gandeste acel tentacul? Ar vrea sa te devoreze, sa iti simta sangele cum se amesteca cu el, cu apa din care este format. spuse Addy zambind in timp ce se cufunda usor in apa disparand total.
-Bine ar fi sa pleci de aici, acest lac te poate devora. spuse o voce din vazduh care era a lui Addy.
In mod instant tentacului se incolaceste pe piciorul baiatului ajungand pana in zona gatului sugrumandu-l.
O voce infricosetoare se aude:
-Daca nu reusesti sa pleci pana imi fezi adevarata forma, aici vei ramane, vei putrezi pe fundul acestui lac.
La periferia lacului se formeaza ziduri inalte de apa formand o fortareata. Usor tentaculul se ridica in sus incepand sa capete forma. A cest proces avea loc in timp ce tentaculul ce il inconjura pe baiat il sugruma secatuindu-l de chakra.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Antrenament- medic ninja. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenament- medic ninja.   Antrenament- medic ninja. I_icon11

Sus In jos
 
Antrenament- medic ninja.
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Antrenament...
» Test Medic-nin
» Antrenament
» Antrenament de lvl 1
» antrenament nou

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Zona Fanilor :: Universul RPG :: Arhiva RPG :: Naruto & Bleach RPG :: Padure :: Lacul-
Mergi direct la: