Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


http://anime-color.forumz.ro/forum
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ChatChat  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Viata impotriva mea

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Syl

Syl


Administrator

Mesaje Mesaje : 7061
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Rang RPG Rang RPG : Cetăţean
Nume personaj Nume personaj : Summers Amelie
Specie Specie : Om
Tehnici Tehnici : -
Arme Arme : -
Ţara de provenienţă Ţara de provenienţă : Ohara

Anime favorit Anime favorit : Vampire Knight
Manga favorită Manga favorită : Devil's Kiss


Viata impotriva mea Empty
MesajSubiect: Viata impotriva mea   Viata impotriva mea I_icon112011-11-24, 08:10

Deci,am incercat sa imi bat si eu capul cu un fic. Pana la urma nu a iesit ceva prea reusit,dar in fine... Era sa uit,titlul ficului este by Oanny. (ii trebuia si ei macar o contributie,nu?:o3)

Capitolul 1: Inca o zi



-Ziua de azi a fost incredibila! A inceput pe cat de prost se putea! zise nervoasa Adele.
-Of, ce putea fi atat de rau? Zise Jess.
- Pai tot, m-am saturat pana peste cap de scoala.
Brusc suna un telefon.
- Scuze, este tot al meu, spuse Adele plecand trantind dulapul si vorbind la telefon.
Jess ramase cu privirea in gol dupa Adele si cand isi reveni din visare fugi spre casa.
Adele ajunse intre timp acasa,isi arunca ghiozdanul pe jos,intra in camera ei si se tranti in pat aprinzand televizorul. Nu statu prea mult si se ridica ducandu-se parca teleghidata spre fereastra. Afara totul era deprimant, plouand cu picaturi mari care se loveau violent de geam. Printr-o miscare brusca ea isi lipi mana de geam parca vrand sa atinga cateva picaturi.
Se simtea putin ciudat,dar nu era sigura de ce. Oare era de la el?Oare chiar se indragostise?. Multe intrebari ii treceau prin minte, insa nu vroia sa recunoasca ca aceste simple lucruri chiar i se intamplau si ei. Poate ea,sau mai degraba orgoliul ei era motivul. Incerca sa duca o lupta grea cu propria constiinta si gandire si parea o lupta de la inceput pierduta.
Acelasi sunet deja prea bine cunoscut se auzea,bineinteles era tot soneria telefonului care strica acea liniste perfecta.
Dupa ce Adele termina de vorbit incearca sa se intoarca la ce facea inainte,dar parca era prea agitata si nu reusea.
Ziua trecu relativ repede poate doar pentru ca mai reusi sa mai iasa putin si pe afara. Inca ii veneau prin minte acele cuvinte sau mai bine zis acele minciuni nevinovate.
- Ce ai patit?
- Nimic,nimic...Ce sa fi patit?
- Pe mine nu poti sa ma minti,stiu ca ai patit ceva.
- Nu... e doar de la scoala si oboseala acumulata pe parcursul saptamanii.
- Bine,te cred,doar promite-mi ca iti revi repede.
- Promit.

Nu putea sa isi scoata acele clipe din minte,desi stia ca poate nu erau niste minciuni
asa de mari,dar se simtea vinovata ca a dat vina pe oboseala si scoala in loc de acel sentiment puternic pe care il simtea desi nu vroia sa recunoasca,iubirea.
Pana cand a adormit i-au trecut tot acele raspunsuri prin gand,dar totusi adormind a reusit sa scape de ele si sa mai treaca de inca o zi macar aparent banala.
Sus In jos
CraZyDoOlCeBeBe~Bebek ya>

CraZyDoOlCeBeBe~Bebek ya>


Administrator

Mesaje Mesaje : 5725
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Intr-o lume verde,unde baietii nu fug de fete si eu pot sa zic :Tiyy fara sa se sperie nimeni.

Rang RPG Rang RPG : Cetăţean
Nume personaj Nume personaj : Scotch Jessica
Specie Specie : Înger
Ţara de provenienţă Ţara de provenienţă : Insula din cer

Anime favorit Anime favorit : Nana, D.N. Angel
Manga favorită Manga favorită : Grim Tales, Powerpuff Girls


Viata impotriva mea Empty
MesajSubiect: Re: Viata impotriva mea   Viata impotriva mea I_icon112011-11-24, 10:38

este foarte tare
continua tot asha!>:d<
Sus In jos
http://www.wwwfiledejurnal.blogspot.com
 
Viata impotriva mea
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ultimele momente de viata.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Zona Fanilor :: Zona Artistică :: Fan Fiction-
Mergi direct la: