Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


http://anime-color.forumz.ro/forum
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ChatChat  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Shichibukai vs. Yonkou

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Ryuzaki

Ryuzaki


Membru

Mesaje Mesaje : 377
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : BB

Anime favorit Anime favorit : One Piece, Dragon Ball

Shichibukai vs. Yonkou Empty
MesajSubiect: Shichibukai vs. Yonkou   Shichibukai vs. Yonkou I_icon112011-12-03, 16:14

Sunt 7 Schichibukai si 4 Yonkou,il punem si pe Barba Alba si la Schichibukai ii punem pe toti de la bun inceput.
O lupta intre Yonkou si Schichibukai.Cine poate castiga?
Sus In jos
http://dragonball.hi2.ro/forum
Akky

Akky


Fondator

Mesaje Mesaje : 9813
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Antarctica

Rang RPG Rang RPG : Pirat
Nume personaj Nume personaj : Akky Kinuta
Specie Specie : Om
Tehnici Tehnici : Gheaţă, controlul oaselor
Arme Arme : Coasă
Ţara de provenienţă Ţara de provenienţă : Insula Drum

Anime favorit Anime favorit : One Piece
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Shichibukai vs. Yonkou Empty
MesajSubiect: Re: Shichibukai vs. Yonkou   Shichibukai vs. Yonkou I_icon112011-12-04, 02:17

Nu prea am inteles ce incercai sa explici in prima parte.

Schibukai ar fi: Donquixote Doflamingo, Dracule Mihawk, Boa Hancock, Kuma [devenit arma umana], Geko Moria [exclus], Crocodile [exclus], Jimbe [exclus], Barba-Neagra [exclus].

Yonkou: Shanks Le Roux, Barba-Alba [decedat], Kaidou si celalat cred ca se numeste Big Mam.

Nu sunt chiar la zi cu episoadele din One Piece si nu stiu exact intamplarile din ultimul timp, dar cred ca chiar si asa e prea devreme pentru a decide un castigator intre acestia deorece se stiu putine despre puterile lui: Dofalmingo si Shanks nca nu este cunoscut prea bine, iar Kaidou si Big Mam nici nu cred ca au aparut.

Oricum ar fi daca s-ar da o lupta intre cele doua ,,tabere'', intre cei 8 Schibukai si cei 4 Yonkou ar castiga cei 8 Schibukai din cauza diferentei numerice fiind dublu fata de Yonkou, daca Big Mam si Kaidou nu sunt mai puternici sau cel putin la fel ca Shanks ar fi o lupta usoar pentru Schicukai, amitindu-ne si ca in timpul razboiului Barba-Alba, Shanks se lupta cu Kaidou si, acest Shanks a venit si el la Marineford, de unde deducem castigatorul, el, daca imi amintesc bine, Shanks nu avea nici o rana in aceel moment, sau nu una majora.
Sus In jos
 
Shichibukai vs. Yonkou
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Shichibukai preferat

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Discuţii despre anime şi manga :: Discuţii despre anime :: One Piece-
Mergi direct la: