Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


http://anime-color.forumz.ro/forum
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ChatChat  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Seria preferata (Naruto)

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Akky

Akky


Fondator

Mesaje Mesaje : 9813
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Antarctica

Rang RPG Rang RPG : Pirat
Nume personaj Nume personaj : Akky Kinuta
Specie Specie : Om
Tehnici Tehnici : Gheaţă, controlul oaselor
Arme Arme : Coasă
Ţara de provenienţă Ţara de provenienţă : Insula Drum

Anime favorit Anime favorit : One Piece
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Seria preferata (Naruto) Empty
MesajSubiect: Seria preferata (Naruto)   Seria preferata (Naruto) I_icon112012-01-19, 13:32

Au fost doar doua serii pana acum asa ca nu e o alegere foarte grea.



Prima serie, ,,Naruto'', il are in centru sau pe Naruto la varsta de 12 ani incepand cu un Naruto ce era ca un bufon ce incerca doar sa atraga atentia el a trecut prin mai multe in acesta serie de la lupta cu Zabuza apoi salvarea satului Konoha apoi lupta cu Sasuke pe care o pierde, venind apoi mai multe lucruri mai putin importante.


In seria a 2-a ,,Naruto Shippuuden'' sunt mai multe intamplari incepand direct cu noii antagonisti Akatsuki cei care l-au omorat pe Gaara in aceasta poveste avand un rol si Naruto cel care a ajutat la reinvierea Kazekagelui apoi continuand cu un atac asupra lui Orochimaru si cu lupta impotriva lui Hidan si Kakuzo avand si o confruntare interesanta in care a fost implicat indirect si Orochimaru si direct Sanbi a avut o lupta destul de importanta in care l-a ajutat pe Utakata apoi cel mai important moment din anime in prezent fiind moartea celor 6 caii ale lui Pain si convingerea de al aduce pe Nagato de partea sa, lupta in care a folosit ceva nou invatat si anume modul Sage, apoi a urmat capitolul uniri celor 5 mari sate ninja apoi trecand prin mai multe lucruri ce nu sunt atat de importante inafara incercarii si reusiri de a controla modul in care preai din chakra lui Kyuubi continunand cu lucruri foarte importante in manga [nu continui deorece e posibil ca in viitor sa apara o serie noua]


Mie mi-a placut seria ,,Naruto Shippuuden'' a fost mai plina de actiune si i-a introdus mai bine pe cei din Akatsuki care au devenit preferati mei se observa si ca in aceasta serie au fost mai multe intamplari deorece la aceasta este o descriere mai mare. In Shippuuden este conturat mai bine si rolul bestiilor cu cozi si rolul Akatsuki dar si puterile ninja, sunt prezente si mai multe momente cu Sasuke dupa ce a fost luat in antrenamente de Orochimaru, singurul astfel de moment din seria precedenta cred ca a fost momentul episodului special in care Jiraya i-a luat un interviu lui Orochimaru.


Ultima editare efectuata de catre Akky in 2012-08-11, 10:12, editata de 1 ori
Sus In jos
Tony09

Tony09


Membru

Mesaje Mesaje : 17
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 31
Localizare Localizare : Miercurea Ciuc ( friggg baaaaa )

Anime favorit Anime favorit : Naruto , Bleach
Manga favorită Manga favorită : Naruto, Bleach


Seria preferata (Naruto) Empty
MesajSubiect: Re: Seria preferata (Naruto)   Seria preferata (Naruto) I_icon112012-07-27, 00:21

Naruto Shippuden ... este si va ramane seria mea favorita ... are cea mai mare actiune in parte si sunt mult mai maturizati copiii.. deci thumbs up pentru Naruto Shippuden :x
Sus In jos
 
Seria preferata (Naruto)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Seria preferata
» Muzica mea preferata!
» Cartea preferată
» Lupta preferata
» Descriere Naruto

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Discuţii despre anime şi manga :: Discuţii despre anime :: Naruto-
Mergi direct la: