Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


http://anime-color.forumz.ro/forum
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ChatChat  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 God Mode

In jos 
AutorMesaj
Akky

Akky


Fondator

Mesaje Mesaje : 9813
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Antarctica

Rang RPG Rang RPG : Pirat
Nume personaj Nume personaj : Akky Kinuta
Specie Specie : Om
Tehnici Tehnici : Gheaţă, controlul oaselor
Arme Arme : Coasă
Ţara de provenienţă Ţara de provenienţă : Insula Drum

Anime favorit Anime favorit : One Piece
Manga favorită Manga favorită : Naruto


God Mode Empty
MesajSubiect: God Mode   God Mode I_icon112012-01-21, 02:21

Dupa cum v-am promis va fac o lista cu cateva dintre abilitatile ce se referea la ,,God Mode'' pe un RPG cu Naruto, dupa ce intalnesc mai multe sau imi mai trec cateva prin cap voi posta aici deocamdata postez doar cateva care imi rasar acum in minte. Voi incepe de la cele mai evidente :

> Nu puteti sa distrugeti/omorati pe cinvea/ceva printr-o simpla pocnire de deget sau prin simple vorbe, asta doar daca acel cineva sau ceva era deja ,,K.O.'' iar voi ati facut doar sa-l distrugeti.

> Pe acest RPG este interzisa si simpla tehnica ,,Spatiu-Timp'' deorece este prea complicat de a o folosi pe un RPG fiindca vom ajunge sa nu mai putem face nimic din cauza disparitiei altora.

> Edo Tensei este permisa doar daca odata inviat personajul [daca e personaj de pe RPG] nu se va intoarce la posesor ci va fi folosit de dv. [Nu folositi tehnica in ,,prostie'']

> Este interzisa creearea unor porti dimensionale ce au efectul tehnici ,,Spatiu-Timp''.

> Nu puteti face clone ce pot incasa mai multe lovituri decat daca stapaniti elementul lemn.

> Nu puteti crea colne ce sa va ocupe propia existenta, nu puteti sa va numiti Zeii ce nu au pe aceasta lume doar clone. [Asta o sa va aduca aminte unora de ceva. Ras ]

> Nu puteti dispune de un Bijuu.

> Nu puteti controla mai mult de 11 elemente.

> Nu puteti folosi ,,Tehnicile de control al mintii'' singura tehnica pe care o puteti folosi, ce are legatura cu mintea si gandurile, este tehnica de citit ganduri, si nu ma refer la acelasi procedeu pe care il au cei din Naruto, pur si simplu puteti auzii gandurile altora daca stapanaiti abilitatea.

> Nu puteti folosi Genjutusul ,,Koto Amatsuki'' deorece este prea mult pentru un RPG.

> Nu puteti folosi ,,Musca ce opreste genjutsu'' sau ,,Potcoava ce elimina ninjutsu''.

> Nu puteti elimina Ninjutsul decat daca aveti tehnica de absortie a chakrei [Pe care o avea si una din caile lui Pain]

> Odata intrat intr-un genjutsu de timp: Tsukuyomi [nu stiu daca ma scris bine] nu puteti iesi decat daca va ajut cineva de dinafara si totusi veti avea incontinuare probleme cu coonstiinta, genjutstrile din care poti scapa cu simpla tehnica ''Eliberare'' sunt cele foarte simple sau cateva din seria ,,Demonic Ilusion''.


La unele m-am abatut putin de la subiect ... in fine, atat deocamdata voi mai reveni cu altele gand voi mai gasii.


Ultima editare efectuata de catre Akky in 2012-01-21, 03:41, editata de 1 ori
Sus In jos
 
God Mode
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Zona Fanilor :: Universul RPG :: Arhiva RPG :: Naruto RPG :: Informatii si regulament RPG :: Informatii si regulament RPG-
Mergi direct la: