Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


http://anime-color.forumz.ro/forum
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ChatChat  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Prin ochii mei

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Syl

Syl


Administrator

Mesaje Mesaje : 7061
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Rang RPG Rang RPG : Cetăţean
Nume personaj Nume personaj : Summers Amelie
Specie Specie : Om
Tehnici Tehnici : -
Arme Arme : -
Ţara de provenienţă Ţara de provenienţă : Ohara

Anime favorit Anime favorit : Vampire Knight
Manga favorită Manga favorită : Devil's Kiss


Prin ochii mei Empty
MesajSubiect: Prin ochii mei   Prin ochii mei I_icon112012-01-29, 12:35

Pai...trebuia sa imi bat si eu capul cu ceva in ultimul timp. In fine,asta cred ca e al doilea fic,sau al treilea Nu stiu,in orice caz prin primele,dar oricum nu e cine stie ce.

Capitolul 1

Se auzi un ciocanit puternic la usa. L-am auzit si eu, am oborat si am deschis larg usa. Era doar un “el”, Un coleg de la scoala.
-Hey, ce faci pe aici? am zis eu repede schitand un zambet putin sau mai mult fortat.
-Hey, am tecut pe la tine pentru a vedea daca te-ai suparat pentru ieri?
Ieri? Pentru ce ar fi trebuit sa ma supar? Oare vorbea tot de referatul ala?
-Nu cred ca ai venit pentru a ma intreba a doua oara daca m-am suparat pentru acel referat. In plus, pe tine nici nu te preocupa temele.
-Ai dreptate, chiar nu ma intereseaza notele, ma interesezi tu. Vroiam sa te intreb daca nu iesi mai tarziu in oras.
Ma priveste fix zambind increzator.
-Mike, eu nu sunt ca toate curvele cu care esti tu obisnuit sa umblii!
-Sigur?
Se apropie mai mult de mine, prinvindu-ma in ochi si apucandu-ma cu varful degetului de tivul de jos al bluzei. Il trag mai aproape de mine prefacandu-ma ca intru in jocul lui.
-Daca vrei sa vezi cum sunt defapt vino sa ma iei la 7.
Fara sa mai astept un raspuns ma smucesc de langa el. Observ ca inca ma privea, a dat aprobator din cap si a plecat inchizand incet usa.
Am urcat scarile si m-am trantit in pat. Vroia sa vada o curva? Ii voi arata eu cu siguranta una! Dupa inca putin timp de ascultat muzica m-am ridicat din pat si am inceput sa scotacesc prin sifonier.
Am scos o fusta mini alba pe care nici nu o mai imbracasem pana atunci, un maiou rosu mulat si niste sandale negre cu tocuri inalte. Le-am probat si am mai adaugat niste jartele, dar parca simteam ca nu sunt eu. As fi vrut sa ma imbrac asa pentru a vedea cum reactioneaza, dar totusi nu puteam sa ma injosesc atat de tare incat sa par luata de pe centura.
Am revenit la adevarata eu, lasand doar maioul, inlocuind fusta mini cu niste blugi mulati inchisi la culoare si tocurile kilometrice cu tenesi. Am folosit doar putin rimel si balsam de buze si mi-am pieptanat parul cateva minute pana am auzit soneria de la usa. Era 7 si 5 minute. Am deschis usa si l-am privit putin.
-Hey, ce bine arati in seara asta, mi-a turnat el peste cateva secunde.
-Hey si pastreaza-ti cuvintele astea pentru alte fete. Unde vrei sa mergem?
-Eu ma gandeam la un bowling, tu ce zici?
-Pentru mine suna bine.
Wow, asta era ceva mai bine fata de ce ma asteptam de la el. Totusi nu stiu de ce am acceptat sa ies cu el, adica ii stiam reputatia si nu am de gand sa ajung pe lista cucerilor lui.
Am iesit ambii din casa si ne-am indreptat spre masina lui care era parcata in fata casei mele. Mi-a deschis usa, iar eu am urcat in masina multumindu-i.
Hm....chiar aveam dreptate, judecand dupa masina era un copil de bani-gata. Singurul lucru care se auzea in masina era muzica data tare. Mi-am scos telefonul pentru a trimite cateva sms-uri. El a dat muzica mai incet.
-Alice?
Deja nemaiauzindu-se decat incet muzica, vocea lui m-a facut sa tresar si sa scap telefonul din mana pe jos.
- Da? Am zis in timp ce imi desfacusem centura de siguranta si ma aplecasem dupa telefon.
- Nimic, doar vroiam sa vad daca te plictisesti cu mine
- Nu,nu ma....
Am lasat propozitia neterminata fiind socata de descoperire. Era exact asa cum il credeam. Am ridicat telefonul de jos si odata cu el si sutienul aruncat cu neglijenta pe jos. - Cum explici asta? am zis intizandu-i sutienul.
- Pai...este al unei fete care probabil s-a schimbat aici cand i-am imprumutat masina, mai exact verisoara mea.
-Da, cum sa nu.
Chiar crede ca nu mi-am dat seama ca mintea cel putin dupa felul in care s-a balbait? Cat de proasta ma crede?
-Chiar nu este ceea ce crezi.
-Nu totul se rezolva prin cuvinte si sincer chiar nu ma intereseaza cu cine o pui in masina, oricum cred ca asta e prima si ultima data cand merg undeva cu tine.
-Nu fi asa de dura cu mine, nu am facut nimic rau.
-Mda... cum zici tu. Pana la urma de ce ai vrut sa iesi cu mine, parca te intalneai cu Kate.
-Aia a fost in trecut. Acum chiar imi doresc sa stau mai mult in preajma ta.
Am ramas tacuta. Intr-un mod ciudat, desi nu il suport si mie imi place sa stau in preajma lui, ma simt libera, intr-o alta lume si chiar urasc ca stand fix cu el ma simt asa.
-Am ajuns, mi-a zis brusc.
Sus In jos
CraZyDoOlCeBeBe~Bebek ya>

CraZyDoOlCeBeBe~Bebek ya>


Administrator

Mesaje Mesaje : 5725
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Intr-o lume verde,unde baietii nu fug de fete si eu pot sa zic :Tiyy fara sa se sperie nimeni.

Rang RPG Rang RPG : Cetăţean
Nume personaj Nume personaj : Scotch Jessica
Specie Specie : Înger
Ţara de provenienţă Ţara de provenienţă : Insula din cer

Anime favorit Anime favorit : Nana, D.N. Angel
Manga favorită Manga favorită : Grim Tales, Powerpuff Girls


Prin ochii mei Empty
MesajSubiect: Re: Prin ochii mei   Prin ochii mei I_icon112012-02-06, 10:48

Este foarte,foarte tare.Are un miez bun si abia astept sa continue pentru ca-mi imaginez ca acesta fiind inceputul(de obicei "plictisitor"), sunt curioasa sa vad cum continua devenind mai interesant.
Sus In jos
http://www.wwwfiledejurnal.blogspot.com
Syl

Syl


Administrator

Mesaje Mesaje : 7061
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Rang RPG Rang RPG : Cetăţean
Nume personaj Nume personaj : Summers Amelie
Specie Specie : Om
Tehnici Tehnici : -
Arme Arme : -
Ţara de provenienţă Ţara de provenienţă : Ohara

Anime favorit Anime favorit : Vampire Knight
Manga favorită Manga favorită : Devil's Kiss


Prin ochii mei Empty
MesajSubiect: Re: Prin ochii mei   Prin ochii mei I_icon112012-02-06, 10:56

Mersi mult si uite si continuarea special pentru tine :>
Capitolul 2

Am vrut sa cobor din masina, dar am ramas cu privirea fixata spre el. Chiar daca nu il cunosteam deloc parca simteam ca stiu chiar prea multe despre el. Privirea mea s-a intersectat cu a lui, iar eu mi-am lasat-o repede in pamant si am deschis portiera coborand din masina.
Am privit sala de bowling care spre surprinderea mea arata mult mai select decat ma asteptam. Am intrat impreuna inauntru. Totul era enorm si cu multe piste de bowling, mingi si galagie produsa de aruncari. M-a tras de mana dupa el langa un barulet.
- Ce vrei de baut?
- O Cola ar fi ok.
A luat cate o sticla pentru fiecare si mi-a intins-o pe a mea. Eu am luat-o pe cea pe care mi-a dat-o multumindu-i si ne-am indreptat impreuna spre pista pentru a incepe jocul. Chiar nu prea ma pricepeam la acel joc insa nu vroiam sa las asta la iveala si am incercat sa par cat de increzatoare puteam.
Era o incredere orbeasca in mine, dar nu mi-as calca pe orgoliu in majoritatea timpului, mai ales cand ma aflu intr-un loc ca acesta si mai ales cand nu as vrea ca toata lumea din scoala sa afle ca eram doar o idioata care sa minta ca stie sa joace bowling ca sa se dea interesanta. Dar asta era adevarul...
Il priveam pe Mike in timp ce el lua o minge bleu-marin in maini si se apropia cu viteza de pista lovind puternic. Toate cele 10 popice au picat ca strafulgerate. Atunci mi s-a pus un nod in gat; eu cum puteam sa fac asta? Chiar se pricepea de minune si la mine era prima data cand jucam. Nu! Nu dadeam inapoi!
Am luat si eu o alta bila rosiatica in maini, ceva mai usoara decat a lui, iar dupa ce a disparut semnul de “strike” de la lovitura lui am dat cat de puternic am reusit. Un zgomot puternic s-a auzit. De la zgomotul acela cum au putut sa casa doar 5 popice?!
M-am intors langa el incercand sa-mi ascund neincrederea in mine. El mi-a zambint triumfator si asta m-a enervat mai mult decat eram deja.
A luat tot o bila de aceeasi culoare si a lovit daramand iar toate popicele. Deja m-am simtit mai rau. Am lovit si eu un zambet larg.
- Norocul incepatorului.
- Nu sunt incepatoare!
Trebuia sa continui minciuna,nu?
-Ba esti incepatoare. Nu ma poti minti asa de usor.
-Eu...eu nu te-am mintit.
Deja m-am balbait auzind ca stia ca mint. Stia…dar de unde stia?!
-Oricum lasa asta, dar e prima si ultima minciuna pe care o mai admit chiar si din partea ta.
Am vrut sa deschid gura pentru a protesta, dar nu am putut.
-Vrei sa te invat eu sa joci? m-a intrebat parand ca nimic nu s-a intamplat.
-Nu cred ca as putea sa te refuz.
S-a dus si a luat o bila de bowling pe care mi-a intins-o. Am luat mingea de la el si m-am apropiat pentru a arunca. Am simtit o mana pe talia mea. Era el. Si-a pus cealalta mana peste a mea, miscandu-le usor.
- Uite asa misti mana pentru a lovi mai tare si cu precizie.
Eu am dat drumul la minge simtind un gol adanc in stomac.
El mi-a dat drumul, iar pe ecran a aparut “srike”. I-am multumit printr-o imbratisare prieteneasca.
- Asta e tot ce primesc? a zis el milogindu-se.
- Ce altceva ai vrea?
- Un pupic aici, a aratat punandu-si un deget pe obraz.
- Fie...
M-am apropiat iar mai mult de el si l-am sarutat pe obraz, iar apoi am facut un pas in spate.
- Mie imi cam ajunge cu bowling-ul, am adaugat eu.
- Si pana la urma tot eu am castigat.
- Sa zicem ca e remiza.
- Daca zicem ca e remiza imi ramai datoare.
- Datoare?! Um... fie, dar depinde ce o sa vrei.
Ma analiza fix parca deja stiind ce isi doreste. Oare chiar am uitat sa adaug ca sexu’ se scoate din schema? Dupa inca cateva secunde in care m-a analizat m-a apucat de mana si m-a luat dupa el spre iesire. Am iesit impreuna, apoi mi-a dat drumul la mana si s-a dus la masina. Mi-a deschis usa, iar apoi a urcat si el la volan.
-Mersi ca azi m-ai scos din monotonia mea zilnica, i-am zis zambind.
-Nu ai pentru ce si mie mi-a placut sa ies din casa, mai ales cu tine
-Cu mine? De ce tocmai cu mine?
-Esti speciala.
-Iar revi la replicile de agatat, am zis dandu-mi ochii peste cap.
-Nu sunt replici de agatat, chiar este ceva care ma atrage la tine.
-As vrea eu sa stiu ce.
-Esti o fata inteligenta, dar cel mai mult cred ca m-am indragostit ochii tai misteriosi. Chiar vreau sa stiu ce secrete ascund.
-Nu imi voi spune asa de usor secretele oricui.
El a oprit masina in fata casei mele.
-Am ajuns, imi zise incet.
Mda... tocmai fusese salvat de clopotel.
-Mersi ca m-ai dus.
-Doar nu te lasam sa te intorci pe jos.
-Vrei sa intri si tu la mine?
-Nu vreau sa ii deanjez pe ai tai.
-Tata e plecat in strainatate saptamana asta si a mers si mama cu el
-Atunci intru, imi zise privindu-ma in ochi.
Deja ma speria gandul ca vom fi doar noi doi in casa si ca i-am zis ca ai mei sunt plecati, dar oricum nu il credeam in stare de ceva prea rau.
Am coborat ambii si a inaintat in spatele meu spre casa. Eu am descuiat si a deschis usa. L-am lasat pe el sa intre primul, apoi am intrat si eu incuiand usa.
-Ai o casa primitoare.
-Mersi. Vrei sa te servesc cu ceva?
-Nu este nevoie, imi e bine asa.
M-am asezat pe canapea privindu-l.
- Hai totusi sa nu stam aici, mai bine mergem la tine in camera.
- Ok, cum vrei tu.
M-am ridicat si l-am luat de mana pentru a-i arata drumul. Am urcat scarile si am deschis usa camerei. El a intrat primul,iar eu am intrat dupa el.
- Ce sunt cu astea? m-a intrebat el.
Mi-am intors privirea si am observat ca tocmai se uita la fusta mini si jartelele pe care vroiam sa le port.
Sus In jos
CraZyDoOlCeBeBe~Bebek ya>

CraZyDoOlCeBeBe~Bebek ya>


Administrator

Mesaje Mesaje : 5725
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Intr-o lume verde,unde baietii nu fug de fete si eu pot sa zic :Tiyy fara sa se sperie nimeni.

Rang RPG Rang RPG : Cetăţean
Nume personaj Nume personaj : Scotch Jessica
Specie Specie : Înger
Ţara de provenienţă Ţara de provenienţă : Insula din cer

Anime favorit Anime favorit : Nana, D.N. Angel
Manga favorită Manga favorită : Grim Tales, Powerpuff Girls


Prin ochii mei Empty
MesajSubiect: Re: Prin ochii mei   Prin ochii mei I_icon112012-02-06, 11:06

Foarte tare incheierea.Te face sa-ti doresti mai mult din continuare.
Sus In jos
http://www.wwwfiledejurnal.blogspot.com
Syl

Syl


Administrator

Mesaje Mesaje : 7061
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 26
Localizare Localizare : Calarasi

Rang RPG Rang RPG : Cetăţean
Nume personaj Nume personaj : Summers Amelie
Specie Specie : Om
Tehnici Tehnici : -
Arme Arme : -
Ţara de provenienţă Ţara de provenienţă : Ohara

Anime favorit Anime favorit : Vampire Knight
Manga favorită Manga favorită : Devil's Kiss


Prin ochii mei Empty
MesajSubiect: Re: Prin ochii mei   Prin ochii mei I_icon112012-02-06, 11:07

Mersi ca iti place,macar o persoana care il citeste Ras
Sus In jos
Continut sponsorizat





Prin ochii mei Empty
MesajSubiect: Re: Prin ochii mei   Prin ochii mei I_icon11

Sus In jos
 
Prin ochii mei
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Zona Fanilor :: Zona Artistică :: Fan Fiction-
Mergi direct la: