Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


http://anime-color.forumz.ro/forum
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ChatChat  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O noua putere.

In jos 
AutorMesaj
Raffy

Raffy


Jucător RPG

Mesaje Mesaje : 4136
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 29
Rang RPG Rang RPG : Cetăţean
Nume personaj Nume personaj : Debiati Bono
Specie Specie : Om
Tehnici Tehnici : Material Body.
Arme Arme : Coasa cu maner telescopic
Ţara de provenienţă Ţara de provenienţă : Jungla Marină

Anime favorit Anime favorit : Naruto Shippuuden

O noua putere. Empty
MesajSubiect: O noua putere.   O noua putere. I_icon112012-04-22, 04:23

Derek: Ajung in mijlocul padurii in plina noapte. Era luna plina si o perioada superba de a ma antrena. Lumina lunii ma facea sa ma transform necontrolat si intru in forma de varcolac. Ochii mei ma ajuta sa vad ca pe timp de zi. Puterea imi crescuse de 5 ori si vroiam sa devin mai puternic. Imi scot ghearele si incep sa fug printre copaci. Treceam cu usurinta printre ei si schimbam mereu directia cand spre dreapta cand spre stanga. Incep sa fug tot mai rapid si simt cum deja trec peste viteza de dinainte. Continui sa alerg tot mai rapid pana ajung sa alerg de 2 ori mai rapid ca inainte. Deja viteza a ajuns sa fie de 10 ori mai mare ca la om. Ma opresc alunecand pe picioare. Imi fac mana stanga normala sa pot tine katana. Incep sa lovesc un copac cu lovituri combinate. Lovesc copacul cu sabia de sus de jos si din parti apoi lovesc puternic cu gheara pe mijloc. Fac asta de 100 de ori pana fac o gaura destul de mare pe mijlocul copacului. cand ma asez jos simt o durere uriasa in ochiul stang. Ce se intampla? Imi spun ca pentru mine in gand. incepe sa imi sangereze ochiul si parca ma durea si mai tare. Dintr-o data isi schimba forma si din instinct inchid ochiul drept si raman uimit de cat de departe puteam sa vad.

Ochiul:
Spoiler:

-Wow..... dar vad destul de departe....
Incep sa ma joc cu privirea sa vad ce pot face si vad ca pot apropia si sa vad imaginile ca si cum ar fii la 2 metri dar eu ma uit la o imagine la 20 de km. Ma uit in sus dar nu pot sa vad era negru si imi intorc privirea pe pamant unde vad iar.
-Deci nu pot vedea cerul....
Inchid ochiul stang si vad ca revenise la normal.
-Asta e o tehnica ceva.... trebuie sa fie... ma duc la biblioteca sa aflu de asta.
Fug la biblioteca si ma intorc cu o carte de tehnici oculare. Incep sa citesc si vad cele 3 tehnici pe care le stiam. Byakugan,Rinnengan,Sharingan, Apoi dau multe pagini si vad si ochiul de mai devreme. Era un nume legat de celelalte 3 "Byarisharin" Si incep sa citesc ce pot face cu asta. "Este o tehnica creata de primul varcolac care a murit de 90 de ani , A fost prima bestie care a luptat cu cele 3 tehnici oculare si a reusit sa le combine. Apoi l-a implantat unei mame primul copil nascut a avut tehnica asta si se pare ca doar el a putut-o folosi. Numele lui era Robinson Hale." Ma opresc din citit si raman uimit.
-Tata a avut asta?
Sar peste 2 pagini si ajung la ce pot face cu asta.
"Poti tinti foarte bine, Orice arma ai ce o poti arunca o vei arunca cu o precizie uimitoare. Poti vedea orice de la orice distanta aflata pe o raza de 80 de km. oricat de mic este obiectul il poate observa fara nici o problema. Singurul lucru care nu il poate face este sa vada aproape sau sa vada cerul un lucru problematic intr-o lupta corp la corp."
-e bine ca pot folosi de departe dar rau ca nu pot si la lupta de corp la corp.
Mai citesc din carte pana adorm apoi dimineata ma fac nevazut si ma duc intr-un loc stiut doar de mine.
Sus In jos
http://anime-doom-world.forumgratuit.ro/forum
 
O noua putere.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Zona Fanilor :: Universul RPG :: Arhiva RPG :: Naruto RPG :: Padurea :: Pestera-
Mergi direct la: