Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


http://anime-color.forumz.ro/forum
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ChatChat  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Shu is back

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Shaoran

Shaoran


Membru

Mesaje Mesaje : 508
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Sub cerul micului Paris


Shu is back Empty
MesajSubiect: Shu is back   Shu is back I_icon112011-02-20, 10:55

* Kekei Genkai: GOKEI - O planta care creste in interiorul meu , facuta din Chakra. Polenul ei are porprietati mistice ... pana acum am descoperit :
- Gokei Sulimin - Polenul in stare bruta , transmis pe calea aerului cu ajutorul elementului meu , adoarme in cateva secunde dar dupa efect nu ma pot apropia la mai mult de 5 m de victima.
- Chi To Mizu ( sange si apa ) .. Nu se transmite pe calea aerului ci prin sange ( ca o otrava ) sau sub forma unei bariere ( cand e intarit de Kaze mira ). Modifica structura ADN a celui lovit ( cand e combinata cu Kaze Mira , fura ADN-ul ) si face imposibil de uitilizat Kekei Genkai-ul ( celui lovit ). Efectul dispare dupa un somn bun. *
- Ririsu ( Eliberare) - Se elibereaza intreaga putere , adica floarea imi iese pe piept si apoi imi cuprinde cu petalele intreg corpul , formand o armura cu diverse proprietati.
* Pe o raza de 5 m praful Gokei este activat in timpul RIrisu.
- Kogosei ( Fotosinteza ) - Dupa eliberare , imi pot incarca Chakra in prezenta luminii , cu timpul o pot face si fara eliberare.


******
Izaya Cards - Aceste carti absorb adversarul intr-o alta dimensiune de unde poate iesi decat daca indeplineste cerinta scrisa pe spatele carti.( Nu se pot deschide portale etc )

- Kido - - Fiind capitanul Diviziei 0 si Vizards , poate folosi orice tip de Kido.

- The Eyes of True - Cred ca numele spune totul , pot vedea dincolo de un genjutsu si toate cele.

Sogeki-me - Abilitate invatata de la Inazu - Canalizand Chakra la nivelul globului ocular, pot .. lovii cu zoom ( ca sa zic asa ) - Pentru atacuri de la distanta.

- Shinku (vid)
- O bariera , care reduce oxigenul din aer formand o "bula " de vid. Abilitatile de foc devin inutile . Aerul este limitat inauntru , dar consuma putina chakra.

- Kurisutaru( piramida de cristal)
- Initial un simplu scut , dupa ceva antrenament am reusit sa il fac sa redirectioneze atacurile de la distanta , cautand chakra inamicului ( nu celui care ataca , a inamicului) - atacurile puternice nu pot fi redirectionate

- Gosuto - Sacrificand toata chakra , imi opresc toate functiile vitale. Dupa realizarea acestei tehnici sunt acoperit de o aura devenind "plasma" , adica nu pot fi atins

- Ashi no kaze ( Pas de vant ) - Zbor.

- Kaze no Ken ( Sabie de vant )
- Rafale de vant imi ies din palme si se materializeaza sub forma unor lame transparente. Pot lansa pana la 10k pe lovitura

- Kaze no KenBum (Sabie de vant exploziva)
- O parte din sabiile lansate de "Kaze no Ken" explodeaza.

- Kaze no TO ( palma de vant ) - O aura verde imi cuprinde mana. Daca am mana lipita de adversar , aerul din el ( plamani , oxigenul din sange etc) incepe sa se miste rapid formand o tornada pe care o pot controla distrugandu'i corpul.

- Kaze Mira ( Oglinda de vant ) - O tehnica capcana. In jur mi se formeaza o aura verde ( sau in jurul cui pun tehnica, pot sa pun in jurul mai multor persoane). Cand cineva ataca ii fur puterea ( chakra , viteza etc inafara de kekei genkai ) . Tehnica consuma extrem de multa Chakra si poate fi folosia doar de doua ori pe zii... efectul dispare dupa somn.

-Kaze eria (Spatiul de vant ) - Un cub ( sub forma unei bariere ) . Este mai mult o poarta dimensionala. Cand cineva ataca de la apropiere ( partea care ataca- sabie, pumn etc) este atrasa intr-o alta dimensiune ca mai apoi sa apara(tot din bariera) si sa il loveasca. ( un fel de oglinda) - Abilitate invatat in Camera timpului

- Rebirth - Sacrificand 10% din chakra proprie , readuc toata chakra celui pe care o folosesc. Tehnica are impact asupra fortei mele vitale, adica imi produce rani.

- Kami no shoheki ( Bariera lui Dumnezeu ) - . Creeaza o bariera prin care fortele intunecate nu pot trece ( demoni , vraji de intuneric , sabii cu blesteme , blesteme etc )

- Firi Kaze ( Simte vantul ) - Pot detecta miscarile aerului si schimbari , blocaje in calea lui etc ... pe o distanta limitata de cantitatea de chakra ( Imi imprastii chakra prin vant ) - Invatata in camera timpului.

- Koori no Yaba(Lama Inghetata):trecand cu mana peste sabie aceasta primeste o aura de gheata,albastra.orice taietura facuta cu sabia va ingheta locul respectiv intr-o portiune mica de pana la 15 cm si va intrerupe semnalele creierului la acea zona facand miscarea imposibila. - Abilitate "imprumutata" de la Kiku , cu ajutorul Thousand-Eyes Restrict

*****
"Arme si Otravuri"
- Zanpakuto - ShiKai : Kyoka Suigetsu ( Hiptnoza totala) - Controleaza toate simturile cui i-a vazut vreodata SHikai-ul. Din cauza faptului ca nu produce iluzii , ci controleaza simturile( deci nu genjutsu), Byakuganul , sharinganul si riennganul nu pot vedea prin ea ( Vezi bleach : sabia lui Aizen )
- Bankai : necunoscut inca .
****

- Transformare in vant
- Gensoku Kaze ( Incetinirea vantului) - In forma eliberata poate creste densitatea aerului in unele zone , facand adversarul sa nu se mai poata misca , sau sa se miste foarte incet. - Abilitate invatata in Camera timpului.
- Hoyo Kaze ( Imbratisarea vantului ) - vantul se aseaza pe altcineva , formand o armura aproape impenetrabila sau se aseaza pe adversar sugrumandu'l
-Tia Kaze ( Lacrima vantului ) - Are proprietati vindecatoare.

****
Manusa Yuki.
O manusa magica , care aduce la viata desenele si puterile unor cartonase(YU GI OH)

Pasarea Phoenix
Piatra filozofala
Vizards
Hougyoku


Ultima editare efectuata de catre Shaoran in 2011-03-02, 12:53, editata de 1 ori
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/EscapeRecordsTV?feature=mhum
Shaoran

Shaoran


Membru

Mesaje Mesaje : 508
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Sub cerul micului Paris


Shu is back Empty
MesajSubiect: Re: Shu is back   Shu is back I_icon112011-02-28, 11:22

OOC: au trecut 3 zile, si este o noua categorie de puteri.
BIC: LOTUS.

Chakra Pamantului, Muladhara!

- Pamantul este puterea aceste Chakre si poate folosi aproape toate tehnicile de pamant, care nu are un nivel foarte ridicat.

Nivel 1: Shu is back 378270-bigthumbnail
- Controlul plantelor.
- Regenerare extrem de rapida.

Nivel 2: Shu is back 1087049135_night_elf
+ Controleaza pamantul ( cutremure, avalanse etc)
+ Poate calatori prin pamant.
+ Se transforma in nisip ( combinat cu a 3-a Chakra se transforma in cristal).


Chakra Apei, Svadhisthana. Portocaliu!

- Element Apa.

Nivel1:
Spoiler:

- Controleaza apa si gheata.
- Tehnici rudimentare.
- Contopirea cu apa si gheata.
- IcEyes - lasa adversarul fara vedere in timpul luptei, chakra portocalie dispare pe termen nelimitat.

Nivel2:Shu is back Ice_Man_by_killer0178
- Controleaza vremea si fulgerele.


Chakra Focului, Manipura. Galben !

Nivel1: Shu is back Destruction_mage_by_hunqwert
- COntrolul focului
- Tehnici rudimentare de foc.
- Phoenix Power ( renaste din cenusa )

Nivel2: Shu is back Fire_Man

- COntroleaza lava.
- Se contopeste cu focul si lava.
- Controleaza lumina.
- Eliberare ( intra in dimensiunea de Manipura impreuna cu adversarul, un loc plin de lava si foc unde are avantaj)

Chakra Vantului, Anahata. Verde!
Nivel1: Shu is back Wind-elemental
- Controleaza sentimentele.
- E o fantoma, deci nu poate fi ucisa prin metode materiale.

Nivel2:
Spoiler:
- Toate juts-urile de vant.
- Controleaza sensul vantului.
- Genjutsu( corpuri multiple, adica o serie de corpuri de vant, fiecare avand aceeas putere)
- Vraji de intuneric.
- 2 Sabii, una care vinteca si inchide demonii prin simpla taiere si una care are puteri distrugatoare.

Nivel3:

Shu is back Sesshomaru_Dog_form
- Aceasta bestie are puteri necunoscute, se spune ca poate controla fazele lunii si timpul.


Chakra Sunetelor Mute, Vishuddha, Albatru-Turcoaz![/color]

- In lupta nu mai exista sunete, adica toti cei pe o raza de 10km isi pierd auzul.

Nivel1: Shu is back 1133487061_ultshottie

- Controleaza sunetul. Poate sa il faca se se auda de oriunde, poate sa il faca sa fie extrem de puterni, orice fel de sunet.

Al 3-lea ochi, Anja. Indigo!

- Poate vedea prin Genjutsu.
- Poate citi gandurile.
- Poate copia orice tip de ochi ( Sharingan, Byakugan etc) il vede.

Nivel1: Shu is back 1199186522_otAnimeGuy

- Genjutsu foarte puternice.
- Itamy - Aceasta miscare produce boala. Adica da adversarului simtome de cancer, ciuma, raceala etc.
- Anticipa ce va spune adversarul, si uneori ce va face( vede cateva secunde in viitor, cu un anume pret).

Chakra Coroanei, Sahasrara. Violet!

- Poate pune sigilii cu puteri.
- Poate desface orice sigiliu.
- Poate anihila orice otrava.
- Controleaza gravitatia.

Nivel1: Shu is back Cronos
- Necunoscute inca.


Akky: Am adugat pozele prea mari ca Spoiler deoarece deformau forumul!


Ultima editare efectuata de catre Shaoran in 2011-03-02, 10:51, editata de 3 ori
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/EscapeRecordsTV?feature=mhum
Mix

Mix


Membru

Mesaje Mesaje : 389
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 28
Localizare Localizare : OrSova

Anime favorit Anime favorit : Bleach
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Shu is back Empty
MesajSubiect: Re: Shu is back   Shu is back I_icon112011-02-28, 12:26

Noul lotus..
Abia astept sa il compar cu al meu xD.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Shu is back Empty
MesajSubiect: Re: Shu is back   Shu is back I_icon11

Sus In jos
 
Shu is back
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Zona Fanilor :: Universul RPG :: Arhiva RPG :: Naruto & Bleach RPG :: Inafara Lumii RPG :: Tehnici-
Mergi direct la: