Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


http://anime-color.forumz.ro/forum
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ChatChat  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Edo Tensei Kabuto

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Akky

Akky


Fondator

Mesaje Mesaje : 9813
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Antarctica

Rang RPG Rang RPG : Pirat
Nume personaj Nume personaj : Akky Kinuta
Specie Specie : Om
Tehnici Tehnici : Gheaţă, controlul oaselor
Arme Arme : Coasă
Ţara de provenienţă Ţara de provenienţă : Insula Drum

Anime favorit Anime favorit : One Piece
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Edo Tensei Kabuto Empty
MesajSubiect: Edo Tensei Kabuto   Edo Tensei Kabuto I_icon112011-08-01, 14:09

Toti cei care citit manga (nu stiu daca a aparut si in anime ca nu m-am mai uitat de mult) ati vazut ca Kabuto a inviat pe cineva si la speriat pe Tobi. Si atunci i-a spus ,, Nu-ti fa griji identitatea ta e in siguranta''. Cine credeti ca ar putea fi? Eu pana acum m-am gandit la 3 teorii.

1) Ar putea fi fratele sau pe care l-a iubit mult. Dar sansele sunt mai slabe deorece nu ar ave vre-o legatura cu identitatea.

2) Ar fi o teorie in care Tobi ar pute sa nu fie cu adevarat Uchiha Madara si doar sa insinueze asta. Iar Kabuto sa-l fii inviat pe adevratul Uchiha Madara si aici am si cateva argumente:
a) Daca nu ar fi cu adevarat Madara si l-ar fi inviat pe cel adevarat ar pute fi legat de identitate asa cum a spus si Kabuto, are legatura cu identitatea.
b) Zetsu, ajutorul si creatia lui Madara stie , forte probabil, totul despre Madara si chiar daca Madara si-a dezvaluit identitatea Zetsu continuua sa il numeasca ,,Tobi''.
c) Lupta lui Madara si Primul Hokage a fost acum mult itmp, de atunci au mai murit alti 3 Hokage, iar Madara spune ca nu isi poate folosi toata puterea din cauza ranilor provocate de Primul Hokage, oare chiar asa de puternice sa fi fost ranile?
d) Atunci cand Zetsu si Tobi cauta pe jos inelulu lui Sasori dupa morte lui, chiar daca cei doi erau in privat si puteau vorbi cum ar vrea ei Tobi se comporta ca Tobi si nu ca Uchiha Madara.

3) Ar fi posibil ca Kabuto sa fi inviat pe cineva care nu am mai aparut pana acum cineva din Konoha sau Kiri (unde a locuit Madara) care sa stie despre identitate lui.

Voi ce credeti? Aveti alte teorii?
Sus In jos
Mayesha

Mayesha


Membru Exclus

Mesaje Mesaje : 311
Sex Sex : feminin

Edo Tensei Kabuto Empty
MesajSubiect: Re: Edo Tensei Kabuto   Edo Tensei Kabuto I_icon112011-08-01, 22:10

La mine e asa:

1. Si eu m-am gandit ca la inviat pe fratele sau.
2.Sau poate sa fie hokaghele care la omorat
3.sau sa fie cineva din kiri care la omorat si ii era drag

Eu cred si teoriile tale
Sus In jos
Akky

Akky


Fondator

Mesaje Mesaje : 9813
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Antarctica

Rang RPG Rang RPG : Pirat
Nume personaj Nume personaj : Akky Kinuta
Specie Specie : Om
Tehnici Tehnici : Gheaţă, controlul oaselor
Arme Arme : Coasă
Ţara de provenienţă Ţara de provenienţă : Insula Drum

Anime favorit Anime favorit : One Piece
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Edo Tensei Kabuto Empty
MesajSubiect: Re: Edo Tensei Kabuto   Edo Tensei Kabuto I_icon112011-08-02, 01:44

Unul din Hokage nu poate fi deorece primi 2 au fost sigilati de catre al 3-lea Hokage, si din acest motiv nici el nu ar putea fi. Iar Minato nu poate fi deorece el si-a sigila toata chakra in Naruto, si in anime am vazut cu toti ca atunci a disparut in timp ce vorbea cu Naruto deci nu mai poate fi reinviat.
Sus In jos
Tony09

Tony09


Membru

Mesaje Mesaje : 17
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 31
Localizare Localizare : Miercurea Ciuc ( friggg baaaaa )

Anime favorit Anime favorit : Naruto , Bleach
Manga favorită Manga favorită : Naruto, Bleach


Edo Tensei Kabuto Empty
MesajSubiect: Re: Edo Tensei Kabuto   Edo Tensei Kabuto I_icon112012-07-27, 00:30

Eu ma gandesc ca asa este:
1.Era Uchiha Madara, si din cauza asta a ramas socat Tobi, ca Kabuto stia adevarul despre el.
2.Eu zic ca Tobi este Obito.. coincidenta prea mare si de la nume si plus in manga fata de anime, daca a-ti citit si a-ti observat ca la un momendat cand s-au intalnit pentru prima data cu Tobi lui kakashi i sa scurs pe fata o picatura sau ma rog mai multe de transpiratie... cu siguranta stia despre cine e vorba .. si plus de asta niciodata nu l-a atacat pe Kakashi daca ati observat .. asa ca sa-l doara sau ceva de genul Zambet mare Asta este parerea mea...
Sus In jos
Akky

Akky


Fondator

Mesaje Mesaje : 9813
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 27
Localizare Localizare : Antarctica

Rang RPG Rang RPG : Pirat
Nume personaj Nume personaj : Akky Kinuta
Specie Specie : Om
Tehnici Tehnici : Gheaţă, controlul oaselor
Arme Arme : Coasă
Ţara de provenienţă Ţara de provenienţă : Insula Drum

Anime favorit Anime favorit : One Piece
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Edo Tensei Kabuto Empty
MesajSubiect: Re: Edo Tensei Kabuto   Edo Tensei Kabuto I_icon112012-08-10, 04:20

În manga răspunsul pentru această întrebare a apărut deja, voi trece răspunsul în spoiler pentru cei ce nu citesc manga şi nu vor să afle.


Spoiler:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Edo Tensei Kabuto Empty
MesajSubiect: Re: Edo Tensei Kabuto   Edo Tensei Kabuto I_icon11

Sus In jos
 
Edo Tensei Kabuto
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Kazuku Kabuto

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Discuţii despre anime şi manga :: Discuţii despre anime :: Naruto-
Mergi direct la: