Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


http://anime-color.forumz.ro/forum
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ChatChat  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Fara titlu.

In jos 
AutorMesaj
LadyAerith

LadyAerith


Membru

Mesaje Mesaje : 59
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 29
Localizare Localizare : Zahar

Anime favorit Anime favorit : A.P.Hetalia

Fara titlu. Empty
MesajSubiect: Fara titlu.   Fara titlu. I_icon112011-11-05, 07:30

Buna tuturor,dupa cum vedeti m-am apucat sa scriu un fic.Din punctul meu de vedere,destul de ciudat...1 pentru ca nu ii gasesc un titlu si 2 pentru ca...nu va cunosc gusturile si imi e frica de reactia voastra,dar la indemnul unor prieteni am decis sa il postez aici.


Capitolul I

Intr-o lumea foarte indepartata,intr-o galaxie cum nu s-a mai vazut,s-a nascut intr-o noapte furtunoasa un copil ca oricare altul…sau cel putin asa se credea.
In timp ce mama sa isi revenea dupa nastere,iar tatal sau nu mai putea de fericire,numai fratele mai mare al fetitei,un baietel de 10 ani nu se impaca cu ideea.Statea in coltul camerei sale cu o carte ciduata in brate,asteptand…
Un tunet puternic l-a trezit pe micut din starea de hipnoza in care se afla.Inima sa mica ii batea cu putere iar el incerca sa se linisteasca dupa sperietura,dar nici nu se dezmetici ca un fulger puternic,loveste un copac din fata casei,aflat foarte aproape de padure,iar acesta ia foc.
Intr-o camera alturata se afla nou-nascutul impreuna cu tatal si cateva rude.Acestia sunt alarmati de focul de afara care in ciuda faptului ca afara ploua torential,acesta nu se stingea,asa ca oamenii au iesit afara si au dat o mana de ajutor la stingerea lui.
Intre timp,copilul ramane singur in camera,dormind,iar mama sa se afla intr-o camera alaturata.Fratele mai mare intra in camera respectiva cu o privire rece si plina de ura.
-Imi doresc…imi doresc,spune el cu o voce tremuranda.
-Ce iti doresti fiul meu,se aude o voce sinistra ce ii ingheata inima micutului,dar cu un oarece curaj,micutul adauga.
-Tu…esti cel din carte?
-Poate da,poate nu…adauga fantasma intunecata care apropiindu-se de copil isi pune mana pe umarul firav al acestuia.
-Spune ce iti doresti atat de mult incat ai da orice pentru a se indeplini,adauga fantasma.
Copilul parca inghetat in propiul trup,isi ridica cu greu mana aratand spre caruciorul fetitei.
-Vreau sa dispara!!!spune intr-un final baiatul.
Fantasma se apropie de carutul copilului si il ia in brate,fetita isi deschide ochii si vede forma de fum intunecat ce aveam parca o figura de om.Aceasta incepe sa rada usor si sa isi indrepte mainile spre fum,parca cu intentia de a atinge creatura.
Intunecatul se intoarce cu privirea spre baiat si intreaba.
-Ce esti dispus sa dai?
-Totul,raspunde disperat copilul.
-Tu nu ai nimic,decat viata ta.
-Totul!!!repeta copilul parca neauzind vorbele fantasmei.Totul!!!mai tipa el o data.
Fantasma se apropie de el,ii pune mana in cap ,iar acesta se prabuseste fara viata la pamant.In mana fantasmei ramanand doar un glob de lumina albastrie care in curand se transforma in fumul din care era alcatuita chiar creatura.
-Ah,putin,dar atat de pur,zice iar apoi isi muta privirea catre copilul din bratele sale spunandu-si in sinea lui ca nu are ce sa fure de la un bebelus…
Focul din padure incepea sa se domoleasca ,iar oamenii se intorc in casa,dar ce observa?Copilul cel mare cazut mort in pragul usii cu o carte de magie neagra in mana,iar nou-nascutul nicaieri…


Daca depristati greseli de scriere sau constructii ciudate va rog sa imi spuneti.
Sus In jos
 
Fara titlu.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Poveste fără titlu.
» Fara "da" sau "nu"
» Fazan (fara inchidere)
» Puterea inexplicabila(fara cei rai)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Zona Fanilor :: Zona Artistică :: Fan Fiction-
Mergi direct la: