Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


http://anime-color.forumz.ro/forum
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ChatChat  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Casa lui Addy

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Urmatorul
AutorMesaj
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 07:33

Addy deschide putin ochii cand il simte pe Shu, dupa care isi pune mainile in jurul gatului sau.
Sus In jos
Shaoran

Shaoran


Membru

Mesaje Mesaje : 508
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Sub cerul micului Paris


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 09:20

- Deci.. uhh .. sunt asa in pana de idei , incat o sa mor! spuse Shu intr-un final,
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/EscapeRecordsTV?feature=mhum
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 09:25

Addy zambeste usor dupa care ridica lenesa capul de pe perna.
-Ce bine am dormiiiiit! exclama ea in timp ce sarea din pat. Tu cum ai dormit iubire? spunea in timp ce isi cauta hainele sa se schimbe.
Sus In jos
Shaoran

Shaoran


Membru

Mesaje Mesaje : 508
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Sub cerul micului Paris


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 09:29

- Asa cum .. stelele .. stralucesc pe cerul notpii, cum dinozauri au disparut de mult timp , asa cum luna se impune, cum soarele ofera ... ahh .. pe cine mint? intreba Shu.
- Am dormit perfect, si .. waaaaaaaaaaaa .. afara e frumoooooos.
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/EscapeRecordsTV?feature=mhum
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 09:40

-Este frumos? Shu poti sa ma inveti sa folosesc puterea sigiliului fara sa mai apelez la Hyro? spuse ea in timp ce tinea usa de la baie deschisa si se spala pe fata. Intra in camera si deschide usa imensa de la dulap in care tinea hainele. Ma ajuti? Aaaa... cu asta ma voi imbraca. si scoat eo pereche neagra de colanti si o bluza mai lunga. Le arunca pe pat si incepe sa se schimbe asteptand raspunsul lui Shu.
Sus In jos
Shaoran

Shaoran


Membru

Mesaje Mesaje : 508
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Sub cerul micului Paris


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 09:53

- Sa te ajut? Hmm.. e destul de ciudat, trebuie doar sa iti doresti sa ti se schimbe ADN-ul , si se va schimba ..
- Te pot invata doar teoretic, restul e banal.. Uhh .. si miscarile bazate pe Ki, iti pot arata si asta

OOC: Ki e ca Chakra sau Reiatsu:D
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/EscapeRecordsTV?feature=mhum
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 09:56

-Waaa... daaa, adica, explica-mi principiile de baza si dupa, vad eu ce fac. spuse ea in timp ce se termina de imbracat.
Sus In jos
Shaoran

Shaoran


Membru

Mesaje Mesaje : 508
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Sub cerul micului Paris


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 11:47

- Dupa cum am spus deja, iti poti modifica ADN-ul astfel furand si folosind puterile oricarei rase, inclusiv a extraterestrilor, demonilor etc.
- Sunt multe rase , probabil milioane , dar am sa ti le spun doar pe cele care le cunosc puterile in amanunt.
1 - Androind. Nu e chiar o rasa.. hmm .. pe langa puterea si viteza incredibile, hmmm .. poti absorbi puterile adversarilor.
2 - Arconia-Jins. Sincer habar nu am cum arata in realitate, pentru ca de cate ori am vazut cate unul aveau glugi care le acundea fetele. IQ-ul unui copil din aceasta rasa este de 400, ceea ce spune tot. Sunt genii ale stiintei, pot creea absolut orice, chiar si o nava din frunze.
3 - Bas-Jins. Au o singura abilitate, deci nu e mare branza si nu necesita transformare. Cat timp iti ti respiratia, pentru toti inafara timpul este oprit.
4 - Changlings. Odata transformata in chestia asta, Ki-ul o sa iti creasca extrem de mult, si vei putea folosi aproape orice miscare bazata pe asta.
5 - Dragon. Poti indeplini o dorinta, orice dorinta a oricui, mai putin pe a ta.
6 - Kaioshins. Este o rasa aproape disparuta, hmm .. cei din aceasta rasa conduc universul, deci ai o putere uriasa fiind transformata in asta, doar ca e posibil sa cam mori.
7 - Namekians . CHestia verde cu sange mov care mi-a vindecat mana. Iti poti reface corpul, daca macar o celula de creier este inacta.
8 - Saiyans. O rasa de razboinici, asta aduce cateva transformari desigur, despre care iti voi povesti alta data. Ideea de baza este ca, dupa fiecare lupta iti creste exponential puterea, mai ales cand esti grav ranita.

- Eii .. ai inteles ceva?
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/EscapeRecordsTV?feature=mhum
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 11:53

Addy asculta cu degetul in gura leganand usor capul in semn ca a inteles.
-Hmmm... waaaa... daca as putea stapanii aceasta putereee!! exclama ea in timp ce face o pirueta. Cred ca o sa incep antrenamentul de maine.
Sus In jos
Shaoran

Shaoran


Membru

Mesaje Mesaje : 508
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Sub cerul micului Paris


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 12:10

- Daca ai putea.. ce? intreba Shu sceptic. Te voi proteja eu, orice ar fi , spuse el zambind vesel in timp ce se apropie de fereastra si o deschide larg.
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/EscapeRecordsTV?feature=mhum
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 12:15

Cand deschide fereastra o masa mare de aer intra in casa rasfolind niste foi pe care Addy avea niste calcule pentru a descoperii o grupa noua de sange.
-Uhhh... cred ca trebuie sa renunt la cercetarile astea, aaa... mi-am adus aminte, am o sticluta cu sange de neko, vrei?
Sus In jos
Shaoran

Shaoran


Membru

Mesaje Mesaje : 508
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Sub cerul micului Paris


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 12:20

- Sange de neko? De ce tocmai de neko? intreba Shu sceptic.
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/EscapeRecordsTV?feature=mhum
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 12:27

-Pentru ca bagasem cateva sticlute intr-un pergament... si stiu ca si Yoshio era vampir si el consuma numai sange de neko, de pisica. spuse ea in timp ce il priveste cu coada ochiului.
Sus In jos
Shaoran

Shaoran


Membru

Mesaje Mesaje : 508
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Sub cerul micului Paris


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 12:31

- Hei, Yoshio era un homosexual zoofil. Nu am nici o atractie pentru Neko. Vamprii de obicei bea sangele oamenilor de care se simt atrasi, spuse Shu. Prin fizic ,aroma, caracter. Atunci cand pretuiesc ceva la un om ,ii bea sangele, apoi il ucid.
- Nu as vrea pui de pisica, deci nici sange, spuse Shu rece.
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/EscapeRecordsTV?feature=mhum
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 12:35

-"Atunci cand pretuiesc ceva la un om ,ii bea sangele, apoi il ucid." repeta ea aceste cuvinte. Pai si tu mi-ai baut sange... spuse ea in timp ce face o pauza lunga.
-Uhhh... si zambeste in timp ce aduna hartiile de jos si le arunca in cosul de gunoi.
Sus In jos
Shaoran

Shaoran


Membru

Mesaje Mesaje : 508
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Sub cerul micului Paris


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 12:39

- Eu sunt un vampir ciudat, spuse Shu chicotind.
- Vampirii se joaca cu victimele, si ori le transforma, ori le ucid. Vamprii traiesc doar pentru placerea trupului, atat. Vamprii nu simt iubire, doar atractie, care se manifesta prin asa zisa "atractie a sangelui". Deci, eu sunt un vampir ciudat.. si un om ciudat.. si un vizards ciudat.. si un Riritsu ciudat.. si un "maestru Lotus" ciudat.. si probabil si un sot ciudat.
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/EscapeRecordsTV?feature=mhum
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 12:44

Addy se prabuseste in pat cu fata la tavan.
-Ciudat... ciudat... hmmm... da, esti destul de ciudat. si se ridica de pe pat asezandu-se in fata usii.
-Vrei sa iti aduc ceva de jos? Cred ca mai este ceai de ieri.
Sus In jos
Shaoran

Shaoran


Membru

Mesaje Mesaje : 508
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Sub cerul micului Paris


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 12:56

- Uh, vampirii nu mananca, spuse el zambind.
- Am o idee, transforma-te si tu in vampir , in seara asta.
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/EscapeRecordsTV?feature=mhum
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 13:02

-Sa ma transform in vampir? Hmmm... suna bine, cum fac asta? spuse ea in timp ce devenise brusc interesata.
Sus In jos
Shaoran

Shaoran


Membru

Mesaje Mesaje : 508
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Sub cerul micului Paris


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 13:04

- Iti poti schimba structura ADN, transforamandu-te in orice rasa... deci poti deveni de la pisica la vampir in mai putin de o secunda, trebuie doar sa iti doresti ,spuse Shu intinzandu-se in pat, cu fata spre tavan.
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/EscapeRecordsTV?feature=mhum
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 13:11

-Hmmm... super. spuse ea in timp ce face o pirueta. Vreau sa ma transform in... si se transforma intr-o pisica micuta, roz. Vine de la usa sarindu-i pe piept atingand incet cu boticul buzele lui Shu urmand apoi sa il linga.
Sus In jos
Shaoran

Shaoran


Membru

Mesaje Mesaje : 508
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Sub cerul micului Paris


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 13:17

- Sarut o pisica, spuse Shu chicotind.
Ridica usor labutele pisicii si o apasa pe pernitele moi pentru a-i scoate ghearele. Duce una din labute la gatul sau ( a lui Shu) si deschide o rana mica.
"ce vei face acum ?"
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/EscapeRecordsTV?feature=mhum
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 13:20

Pisica se apropie incet de gatul lui lingandu-i rana revenind din nou pe pieptul lui scotand incet ghearele.
Sus In jos
Shaoran

Shaoran


Membru

Mesaje Mesaje : 508
Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Sub cerul micului Paris


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 13:31

- Hei , pis pis pis, KyttyShu va fi tare gelos, spuse Shu invocand un ghem de ata pe care incepu sa il invarta in fata pisicii.
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/EscapeRecordsTV?feature=mhum
addy

addy


Membru

Mesaje Mesaje : 382
Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 30
Localizare Localizare : Un loc unde soarele nu topeste zapada.

Anime favorit Anime favorit : Naruto, Kuroshitsuji
Manga favorită Manga favorită : Naruto


Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon112011-03-06, 13:35

Urechile pisicii se ridic cand aud ghemul de ata. Sare de pe pieptul lui Shu spre ghem. Se joaca cu el in timp ce se rostogolea si cadea cu ghemul jos.
Pisica se transforma iar in Addy.
-Tsss... a duruuut.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Casa lui Addy - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Casa lui Addy   Casa lui Addy - Pagina 14 I_icon11

Sus In jos
 
Casa lui Addy
Sus 
Pagina 14 din 17Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Casa lui Mayesha
» Casa dulce casa.
» Casa lui Natsu
» Casa lui Dastan
» Casa lui Nagashi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Zona Fanilor :: Universul RPG :: Arhiva RPG :: Naruto & Bleach RPG :: Satul :: Casele-
Mergi direct la: